Hızlı yükseliş sonrası konsolidasyon

Piyasalar 06/03/2019
Hızlı yükseliş sonrası konsolidasyon

Dünya borsalarında hızlı yükseliş sonrası konsolidasyon süreci devam ediyor. Beklentinin üzerindeki imalat dışı ISM verisine rağmen devam eden satışlar ve işlem hacmindeki düşüş S&P 500'ün 2.815 civarındaki direncini kısa vadede aşamayacağına işaret ediyor.

Borsa İstanbul'da kısa bir moladan sonra yeniden satıcılı seyir gördük. Banka hisselerinde güçlü ilk seans sonrası gelen satış dalgası (gün içi tepe noktasına göre %3'e yakın) borsa genelinde havayı bozdu.

ABD vadelileri ve Asya borsaları Borsa İstanbul'da hafif satıcılı bir açılışa işaret ediyor. Güçlü ISM verisi sonrası küresel olarak değer kazanan dolar ve yükselen ABD faizleri Borsa İstanbul'u baskılamasını bekliyoruz. Faaliyet karlılığı güçlü Migros'ta endekse göre güçlü bir seyir bekliyoruz. Zayıf nakit yaratımı ve temettü dağıtmaması nedeniyle Ülker hisselerinde negatif tepki görebiliriz.

Bugün saat 14:00'te açıklanacak PPK kararında faiz değişikliğine gidilmesini beklemiyoruz. TCMB'nin enflasyonda ikna edici bir düşüş gözlenene kadar sıkı parasal duruşunu koruyacağı söylemini koruyacağını tahmin ediyoruz. Enflasyondaki kademeli inişe bağlı olarak ilk faiz indiriminin Haziran ayında olacağını düşünüyoruz.İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
 www.isyatirim.com.tr

                                 ***
                               Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 


Diğer Yorumlar:

Toplam : 1 / 163 Sayfa