EURUSD - Yeniden 1.1300'ün Altında...

EURUSD analizi (Ikon Menkul )

 

EURUSD - Yeniden 1.1300'ün Altında...
EURUSD paritesi geçtiğimiz hafta 1.1420 seviyesine kadar yükseldikten sonra bu hafta başladığından beri yükselişinin tamamını geri aldı ve dün itibariyle 1.1290 seviyesi görüldü. Haber akışından bağımsız olarak paritenin teknik görünümünü haftalık grafikte daha rahat okuyabiliriz.

Son dönemde 1.1775 direncinden itibaren başlayan düşüşler kademeli şekilde gerçekleşiyor ve düşen fiyat kanalı içerisinde hareket ediyor. Bu kanalı takip eden 34 haftalık ortalamayı direnç olarak takip ediyoruz ve geçtiğimiz hafta yaşanan atakta kanalın üst bandı ve ortalamaya temas edemeden düşüş yaşandı. Bundan sonraki süreçte, yeniden 1.1380 üzerine çıkılamadıkça paritedeki dolar lehine hareketin devam etmesi beklenebilir. Bu durumda da ilerleyen zamanlarda 2018 yılında test edilen 1.1215 desteği kırılmak istenebilir. Bu durumda ise satış eğilimi güçlenebilir ve düşen fiyat kanalının alt bandına doğru hızlı bir düşüş gerçekleşebilir.

Destekler: 1.1265 - 1-1215 - 1.1175

Dirençler: 1.1310 - 1.1380 - 1.1440


 Ikon Menkul
 ikonmenkul.com.tr

***
                               Yasal Uyarı
 
  Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 


Diğer Yorumlar:
Yorum bulunamadı!

Toplam : 0 / 0 Sayfa