USDTRY Dün yurt içi tarafta, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın; S400 ve Patriot füzelerinin alımı ve Suriye'ye olası operasyonlar hakkında açıklamaları takip edildi.

USDTRY
Dün yurt içi tarafta, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın; S400 ve Patriot füzelerinin alımı ve Suriye'ye olası operasyonlar hakkında açıklamaları takip edildi. Ayrıca, önceki gün açıklanan TCMB/PPK kararları sonrası bazı uluslararası kurumların öngörüleri de izlenirken, genel konsensüs ilk faiz indiriminin Haziran ayında gelebileceği yönündeydi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ise; Son aylarda ekonomidde olumlu bir ivmelenme yakalandığını, ilerleyen aylarda YEP hedefleri doğrultusunda çalışmaların devam edeceğini vurgulayan açıklamalarda bulundu. Daha çok jeopolitik ve siyasi gelişmelerin ön planda olduğu yurt içi tarafta, gelen açıklamalar sonrası kur tarafında oynaklıklar görülürken, yurt dışı tarafta ise; Brexit ve Ticaret savaşları gibi küresel risk unsurlarının yanı sıra, Avrupa Merkez Bankası(ECB)'nın faiz ve politika kararları da takip edildi. Güvercin tondaki ECB mesajları sonrası Dolar Endeksi'nde görülen güçlenme ile kur tarafında da 5.48 seviyesine yakın fiyatlamalar oluştu. Bugün kur açısından, yurt içi tarafta yine; TCMB kararlarının yankılarını ve jeopolitik-siyasi konulara(Suriye ve S400 konuları öncelikli) dair gelişmeleri takipte olacağız. Yurt dışı tarafta da; küresel risk unsurları ve majör merkez bankalarının politikalarına dair haber akışlarını izleyeceğimiz günün, oynaklığa neden olabilecek ekonomik verileri ise ABD'den gelecek; Tarım Dışı İstihdam, Ortalama Saaatlik Kazançlar ve İşsizlik Oranı olacak.
Teknik Seviyeler;
Dirençler: 5.4740, 5.4950 , 5.5075, 5.5130, 5.5200
Destekler: 5.4600, 5.4500, 5.4270, 5.4175, 5.4000

 

Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir


Diğer Yorumlar:
Yorum bulunamadı!

Toplam : 0 / 0 Sayfa