USDTRY Haftanın ikinci işlem gününde, ABD Başkanı Trump, Türkiye'yi gelişmekte olan ülkelere sunulan Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi programından çıkarmak istediğini açık

USDTRY

Haftanın ikinci işlem gününde, ABD Başkanı Trump, Türkiye'yi gelişmekte olan ülkelere sunulan Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi programından çıkarmak istediğini açıkladı. Uluslararası Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye için kredi notu hareketi içermeyen dönemsel gözden geçirmesine ilişkin sonuuçları dair raporu yayımladı, Raporda Türkiye'nin kredi profili (Ba3) ülkenin "yüksek" ekonomik gücü tarafından desteklendiği ifade edildi. Gün içerisinde, ABD'de açıklanan ekonomik verilerin büyük çoğunluğu beklentileri karşılarken dolarda değer kazanımlarını destekledi. Kurun fiyatlamalarda 5,4012 seviyeleri civarını test ettiği fakat gün sonunda bu bölgede kalıcılık sağlayamadığı görüldü.
Bugün, Yurtiçinde TCMB Faiz Oranı Kararı takip edilecek.
Teknik olarak incelediğimizde, kurun ara destek seviyesi olan 5,3490 seviyesi fiyatlamaların yönü açısından belirleyici olabilir. Bu seviye üzerine doğru ataklarda 5,4360, 5,4700 ve 5,5000 direnç seviyeleri takip edilebilir. Bu seviye altında zayıf görünümün devam etmesi durumunda ise 5,3290, 5,3000 ve 5,2800 destek seviyeleri izlenebilir.
EURTRY


Euro Bölgesi'nde açıklanan Şubat ayı Hizmet PMI ve Ocak ayı Perakende Satışlar verileri beklentilerin üzerinde gerçekleşirken Euro fiyatlamalarına açıklanan verilerin etkileri sınırlı olumlu yansııdı. Gün içerisinde, yurtiçinde sakin ver akışı takip edilirken TL'de yaşanan toparlanma isteği ve küresel piyasalarda Euro'da devam eden görece zayıf seyir sonrasında çaprazın fiyatlamalarda 6,0815 seviyelerine kadar gerilediği görüldü.
Bugün, Yurtiçinde TCMB faiz Oranı Kararı takip edilecek.
Teknik olarak bakıldığında, çaprazın ara destek seviyesi olan 6,0800 seviyesi fiyatlamaların yönü açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviye üzerine doğru geçişlerde 6,1270, 6,1550 ve 6,1800 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, çapraz fiyatlamalarında zayıf görünümün devam etmesi durumunda ise 6,0400, 6,0240 ve 6,0000 destek seviyeleri izlenebilir.

 

Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir


Diğer Yorumlar:
Yorum bulunamadı!

Toplam : 0 / 0 Sayfa