USDTRY - TCMB Öncesi 5.39 Direncini Zorlanıyor...

USDTRY - TCMB Öncesi 5.39 Direncini Zorlanıyor...
Türk Lirası için bugün sat 14:00'de açıklanacak olan TCMB para politikası kurulu toplantı kararları oldukça önemli olacak. Merkez Bankası'nın genel olarak politika faizi ve diğer faiz kalemlerini sabit bırakması öngörülmekte. Her ne kadar TÜFE'nin yükselmesinde son 3 aya göre yavaşlama görülmüş olsa da, fiyatlama davranışlarının yukarı yönlü riskinin azaldığına dair pek fazla kanıt bulunmuyor. TCMB'nin hali hazırda uyguladığı sıkı para politikasını "bir miktar" da olsa gevşetmesi pek fazla düşünülmeyen bir olasılık. Özellikle ÜFE oranında hatrı sayılır bir trend değişimi olmadan TCMB'nin sıkı politikayı gevşetmeye başlaması TRY üzerindeki baskıyı arttırabilir.

Teknik olarak baktığımızda; USDTRY paritesi geçtiğimiz Cuma gününden bu yana 5.39 direncini test ediyor. Bu direnç üzerinde günlük mum kapanışlarını takip etmek gerekecek. 5.39 üzerinde günlük mum kapanışın gerçekleşmesi, yukarı yönlü hareketleri tetikleyebilir ve 5.52 direnci gündeme gelebilir.

Olası kar satışlarında ise ilk ara destek 5.34, sonraki kritik destek ise 5.30 seviyesidir. Kur 5.30 üzerinde kaldıkça paritedeki dolar lehine hareketler gücünü koruyabilir.

Destekler: 5.3400 - 5.3000 - 5.2150

Dirençler: 5.3900 - 5.4450 - 5.5200


 Ikon Menkul
 ikonmenkul.com.tr

***
                               Yasal Uyarı
 
  Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 


Diğer Yorumlar:
Yorum bulunamadı!

Toplam : 0 / 0 Sayfa