GRAFİK NE DİYOR?


31.08.2020 08:46

Büyüme &Enflasyon verileri ve Doğu Akdeniz

Bugün açıklanacak olan 2.çeyrek  büyüme verisi ile haftaya başlıyoruz..Foreks'in ekonomistler arasında  düzenlediği ankete göre  beklenen daralma oranı %10.4 düzeyinde ...Bu seviyenin üzerinde veya altında  gelen veri dalgalanma yaratabilir....Veri saat 10.'da açıklanacak

Esas ana gündem  Doğu Akdeniz  gerginliği  olmaya devam ediyor...Yunanistan , Avrupa Birliğinden ve Ankara'dan  yapılacak  açıklamalar  fiyatlamalar üzerinde  dalgalanma yaratmaya devam edebilir..

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Cumhurbaşkanı Yardımcısının ;Yunanistan'ın 12 Mile çıkma kararı savaş sebebidir açıklaması  ,bölgede tansiyonunun artarak devam edeceğini gösteriyor..

Ağustos ayı enflasyon verisi de bu haftanın diğer önemli bir verisi  olacak....3 Eylül perşembe günü Tuik tarafından  açıklanan veri de yakından izlenecek..

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan Covid-19 vaka ve vefat sayılarındaki artış da  endişe  verici olmaya devam ediyor...Tekrar sokağa çıkma yasaklarının başlaması kararı olası oynaklık nedenlerinden biri olarak  gündeme gelebilir...

Bist100 Endeksi  107500/108000 bölgesi  ile 112000/112500  bölgesi  arasında  yatay  hareketine  devam ediyor...Hareketin yatay  bantdan çıkması  bu iki seviyeden birinin  aşağı veya yukarı kırılması  sonrasında  oluşacak...Bu nedenle  bu seviyeleri yakından izlemeye devam ediyoruz...Hisse senedi bazında oluşan pozitif/negatif ayrışmalar her zaman olduğu gibi  bu haftada  yakından izliyoruz...oluşan formasyonları  sizlerle  paylaşmaya devam edeceğiz..

Herkese iyi haftalar

Bol kazançlar 

Serdar ULUCA Stratejist

    Yorumlar

    Adınızın ve Soyadınızın sadece baş harfleri gösterilecektir.
    E-Posta adresiniz gösterilmeyecektir.